пʼятниця, 15 червня 2018 р.

Щасливі батьки можуть виховати щасливих дітей


Щасливі батьки можуть виховати щасливих дітей, як і педагоги, які чогось досягли, можуть навчити, виховати, розвинути учнів, які в майбутньому стануть успішними дорослими.

Дуже добре пам’ятаю слова керівника одного з розвивальних клубів для дітей: «У нас у команді працюють люди, які чогось досягли у житті, адже ми переконані, що саме вони зможуть позитивно вплинути на розвиток дітей».
Якщо ви хочете, щоб ваша дитина розвивалася, розвивайтеся самі
Найперше сьогодні таке завдання постає перед самими батьками: якщо ви хочете, щоб ваша дитина розвивалася, розвивайтеся самі. Якщо є бажання упередити якісь проблеми в житті дитини, упереджуйте їх спільно діти та батьки. Якщо вже є якась проблема з розвитком, вихованням, поведінкою дитини, яку необхідно вирішити, найліпшим  варіантом буде одночасна праця батьків над собою з вирішення своїх проблемних питань  та досягнення більш повного балансу в житті дорослих членів сім’ї.
Робити щось для своєї власної терапії.
Дитячий психолог Світлана Ройз зауважує, що «нам  (батькам)  важливо не просто прочитати мудрі книги, записати алгоритм - що робити, коли дитина веде себе недобре. Важливо зцілити свою «внутрішню дитину», трансформувати досвід у «своїй внутрішній території», робити щось для своєї власної терапії.
Коли змінюється «поле», змінюється і дитина.
Практикуючий психотерапевт, врач- психіатр, тренер Київського Інституту Гештальту і Психодрами  Сергій Гайдай говорить про  достатню кількість випадків з практики, коли стан з наявними проблемами у дитини змінювався після того, як  зміни відбувалися у її дорослому оточенні, коли змінювалося «поле», в якому вона знаходилася.
Не зупиняйтеся на півдорозі.
У питанні покращення стану індивідуального розвитку дитини багато є моментів, які стримують, зупиняють. Тому важливо дотримуватися балансу дій,  займатися цим усвідомлено, систематично. Співвідносити очікувані результати із реальними потребами і можливостями дитини, а також зважати на свою власну внутрішню реальність і пов’язані з нею очікування.



Немає коментарів:

Дописати коментар